zelenina na tanieri s modrým pozadím

Festival diabetu 2023: podujatie, na ktorom sa o cukrovke dozviete viac

14. november patrí každoročne Svetovému dňu diabetu. Celý mesiac sa preto hovorí o cukrovke a aj vy máte možnosť dozvedieť sa viac na podujatí.

Festival diabetu 2023

V Banskej Bystrici sa každoročne organizuje Festival diabetu, na ktorom sa stretnú pacienti, lekári, ale aj dodávatelia zdravotníckych pomôcok.

Tento ročník sa uskutoční v sobotu 11. novembra na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Program bude prebiehať od 8:00 do 15:00.

Okrem informačných stánkov budú súčasťou podujatia aj sprievodné workshopy. Základné organizácie Zväzu diabetikov Slovenska môžu svojich členov prihlasovať na tomto linku a vy ostatní môžete jednoducho prísť.

Registrácia je bezplatná a každý registrovaný účastník získava tričko, časopis Diaspektrum a v neposlednom rade veľa cenných informácií.

Počas podujatia sa dozviete viac o:

  • samotnej cukrovke,
  • novinkách v liečbe,
  • sociálnom zabezpečení,
  • strave,
  • pomôckach (glukomery, senzory...).

Partnermi podujatia sú Fakulta zdravotníctva SZU, Slovenská diabetologická spoločnosť, Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek, farmaceutické spoločnosti a výrobcovia zdravotníckych pomôcok a rôznych produktov pre diabetikov.

plagat festival diabetu

Prečo je dôležité byť aktívnym diabetikom?

Diabetes mellitus je ochorenie na celý život, ktoré so sebou prináša viaceré výzvy a otázky.

Okrem zvykania si na liečbu a nový životný štýl je tu aj riziko pridružených zdravotných komplikácií (popísané na obrázku nižšie).

Mať dostatok informácií, rozumieť liečbe a spolupracovať s lekárom je preto kľúčové. Len tak sa budete vedieť starať o svoje zdravie čo najlepšie.

Nebojte sa preto pridať sa do pacientskej organizácie alebo navštevovať podujatia určené pre diabetikov. Nazbierate cenné poznatky a budete môcť zdieľať svoju situáciu s ľuďmi, ktorí si prechádzajú tým čo vy.

komplikacie cukrovky infografika

Viac informácií sa dočítate v našich článkoch: 

Modrý banner? 
Nie
Súvisiace články 

Ako predchádzať komplikáciám cukrovky?

žena v športovom oblečení sedí na schodoch

Srdcovo-cievne a obličkové ochorenia u diabetikov: dá sa im predchádzať?

Liečba a manažment komplikácií cukrovky

lekár s pacientom

Máte cukrovku s pridruženými komplikáciami? Zistite, ako by mala vyzerať správna liečba (a prečo ju dodržiavať)

Nie